Úspěch českého inženýra byl vskutku úspěšný

Úspěch českého inženýra byl vskutku úspěšný

V pátek 28. dubna 2017 přivítalo kostelecké i přespolní občanstvo uskupení ochotnických herců, které předvedlo další z nesmrtelných divadelních her génia Járy Cimrmana.

Cimrmanova jednoaktová opera – Úspěch českého inženýra v Indii (hudba Cimrman/Klusák, libreto Cimrman/Smoljak, Svěrák) – pojednávající o blahodárném působení chytrých a šikovných českých inženýrů v anglických koloniích, pobavila nadšené publikum. Ze střetu německého inženýra Wagnera a českého inženýra Vaňka vychází jednoznačně vítězně „zlaté české ručičky“.

Vlastní opeře předcházela série odborných referátů, týkajících se života a díla Járy Cimrmana.

Vnímavé kostelecké publikum bylo na představení velmi „natěšené“. Hezky to vyjádřil jeden z příchozích návštěvníků: „Těšíme se zejména na ochotníky. Oni do rolí dávají víc srdíčka než profíci“. Následné hudební i herecké výkony mu daly za pravdu. Však se můžete sami přesvědčit: zde (video MP4) zde

Velmi srdečně všem děkujeme

 „Výtěžek ve výši krásných 32tis. z benefičního divadelní představení je určen na podporu péče v Hospici Anežky České a Mobilním hospici Anežky české. Velmi děkujeme všem hercům, kteří hráli bez nároku na honorář. Děkujeme za pomoc též Městskému kulturnímu středisku a Informačnímu centru Červený Kostelec.

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031