Šikovné ruce pro hospic 2012 aneb lidé lidem

Hospic Anežky České již po sedmé oslavil 13. října Světový den hospicové a paliativní péče. V mnoha zemích probíhali v tento den nejrůznější akce, jejichž smyslem je zvýšit povědomí a porozumění potřebám lidí, kteří žijí s životním omezením vlivem těžké nemoci, ale také získat část chybějících finančních prostředků na péči o ně. Pro zdravotníky je tento den novou výzvou ke stále větší vnímavosti potřeb nevyléčitelně nemocných. Oblastní charita Červený Kostelec v rámci oslav, které současně zapadají do týdne sociálních služeb, zorganizovala dvě benefiční akce, které podpořil KH kraj v rámci profesionálních a neprofesionálních kulturních aktivit, Nadace umění pro zdraví, Praha a Beránek a.s.

                

                                   

 Přes osmdesát jednotlivců a skupin se zapojilo do dobročinné soutěže „Šikovné ruce pro hospic 2012 aneb lidé lidem“ s úmyslem pomoci těžce nemocným v Hospici Anežky České. Hospic obdržel přes 1580 pečlivě připravených nejrůznějších výrobků. Někteří soutěžící pracovali na jejich výrobě již od jara. Soutěž vyvrcholila vernisáží prodejní výstavy a koncertem Hradišťanu, při kterém byli oceněni vítězi soutěže a Ing. David Kafka, náměstek ministra MPSV, poděkoval pracovníkům hospice za jejich obětavou práci. Pořad moderovala Romana Pacáková, redaktorka ČRHK.

poděkování Ing. Davida Kafky, náměsteka ministra MPSV

Mezi soutěžícími jsou i skupiny, jako např.:

 Městský klub důchodců, Kralupy n. Vltavou,Patchworkový klub "Hadernice" Benešov u Semil, Klub žen v Žacléři, Domov odpočinku ve stáří Justýnka, Hronov, Domov důchodců, Náchod, Dům s pečovatelskou službou Polička, Senior klub Abraham, Ústí nad Orlicí, Gymnázium, Dvůr Králové, Domov důchodců Lampertice, Trutnov, Keramická dílna Háčko, Červený Kostelec, Klub důchodců, Rtyně v Podkrkonoší, Dům dětí a mládeže Dobruška,Pečovatelský dům "U Jakuba", Červený Kostelec.

          

 

Porota vyhlásila za jednotlivé kategorie následující výherce, kteří obdrželi při slavnostním koncertu cenu:

Za 2. kategorii dospělých zvítězila Milena Mikulová z Velkých Karlovic, která vyrobila  patchworkové polštářky s doplňky. Jitka Polášková ze Slatiny nad Úpou, které vyrobila barevné vánoční ozdoby. Lenka Pirklová z Dlouhé Třebové, která uháčkovala bílou ovečku.

Ocenění paní Jitky Poláškové ze Slatiny

 

Za 1. kategorii dětí do 18 let zvítězila:

Šárka Ledvinková z Pardubic, která vytvořila didaktickou deku pro batolata. 

Ocenění slečny Šárky Ledvinkové

 

 A Miláčkem poroty se stala paní Marta Hejnová z Červeného Kostelce, která darovala zvířátka vyrobené z  ponožek.

Miláček poroty paní Marta Hejnová

„Všem dárcům srdečně děkujeme“, říká ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Mgr. Miroslav Wajsar. „Výtěžek pořádané akce činí k dnešnímu dni téměř 33 tisíc korun, které použijeme na úhradu výměny světlíku v budově hospice. Věříme, že se částka ještě prodejem dalších výrobků navýší, a že se připojí svým darem k svátku také regionální firmy.“

  •  OCENĚNÉ VÝROBKY

                     

                     

                    

 

Červenec: Další úžasná soutěžící

Paní Irena V. z Náchoda poslala neuvěřitelných 102 výrobků. Celou zimu připravovala krásné výrobky, aby mohla podpořit Hospic Anežky České. Posuďte sami podle ukázky:

Červen: První vlaštovky přiletěly do Háčka

Sedm párů pletených kojenecké bačkůrek poslala první soutěžící, paní Danuše P. z Úpice.

 Druhou soutěžící je paní Dagmar Š. ze Starých Splavů, která poslala 27 párů teplých pletených ponožek.

 

 Krásný mohérový svetr v pase na uzel, poslala třetí soutěžící paní Miroslav K. z Hradce Králové.

 

Všem velmi děkujeme a máme pro ně i mnohé další, kteří se ještě do soutěže ještě přihlásí, dobrou zprávu. Všichni se mohou těšit na cenu, kterou získají dva tvůrci nejnápaditějšího výrobku z kategorie dospělých a dva z kategorie dětí do 15 let. Jako obvykle zvolí odborná porota i svého „miláčka“.

Květen: projekt podpořil Královéhradecký kraj

                                       

Tou dobrou zprávou je i to, že Královéhradecký kraj v rámci projektuPodpora a rozvoj profesionálních i neprofesionálních kulturních aktivit soutěž finančně podpořil a přispěje kromě jiného i na hodnotné ceny.

 

Duben: Pozvání do soutěže

 Nenechte si proto ujít příležitost veřejně ukázat co umíte pěkného vytvořit a přitom uděláte i dobrý skutek. Zapojit se mohou základní školy, umělecké školy, kluby seniorů, domovy mládeže, výtvarné kroužky apod, ale i jednotlivci. Soutěžní výrobky mohou být předávány osobně nebo prostřednictvím pošty do 20. záři ve středisku Háčko, ulice Manželů Burdychových 245 Červený Kostelec  PSČ  549 41.

            Všechny výrobky (se jmenovkou a cenou) budou vystaveny ve výstavní síni Městského úřadu v Červeném Kostelci od 5. 10. do 14. 10. 2012, kde bude probíhat také jejich prodej. Soutěž vyvrcholí předáním cen vítězům v rámci koncertu Hradišťanu  6. října v Městském divadle Dr. Josefa Čížka, Náchod -  v Beránku. Slavnost bude také součástí oslav Světového dne hospicové a paliativní péče. V neposlední řadě proběhne v rámci projektu ocenění dobrovolníků a nejlepších pracovníků hospice, což by mělo povzbudit motivaci pro náročnou službu v hospici.

 Účastí v soutěži přispějete k podpoře hospicové péče o těžce nemocné v Hospici Anežky České a Mobilním hospici Anežky České. V minulém roce činil výtěžek přes padesát tisíc korun, z nichž bylo pořízeno zátěžové PVC do několika pokojů. Průběh soutěže sledujte nadále na těchto stránkách. 

                                                                                                                                   ewa :) 

 

 

Virtuální prohlídka Hospice

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Potřebuji Tvoji pomoc

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

 

Děkujeme našim dárcům!

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Facebook

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Myslíte si, že v ČR potřebujeme hospice?

 
 
Spíše ano. (20%)
 
 
Spíše ne. (16%)
 
 
 
 
Počet hlasujících: 16 410