BENEFIČNÍ KLASICKÝ BALET „ŠEHEREZÁDA“

BENEFIČNÍ KLASICKÝ BALET „ŠEHEREZÁDA“

(Balet na motivy pohádek Tisíce a jedné noci)

V neděli v podvečer 9. března do červenokosteleckého divadla zavítali studenti a učitelé Konzervatoře Pardubice společně s žáky ZUŠ Pardubice Havlíčkova ul. a členy baletního souboru Konsonance, aby zde provedli slavnostní hudebně-baletní představení, kterým oslavilo 35. výročí založení této významné umělecké školy.

150 účinkujících (symfonický orchestr, klasický balet i dětský pěvecký sbor Iuventus Cantans) nám nadšeně předvedlo díla dalšího letošního jubilanta A. Dvořáka, Otakara Jeremiáše a Nikolaje Rimského-Korsakova.

Ocenili jsme hezkou choreografii Lenky Demlové, krásné kostýmy i taneční výkony. Orchestr se statečně popral s velmi náročnými skladbami, jakými Dvořákův Karneval a Rimského-Korsakova Šeherezáda je. I perfektní dětský sbor pod vedením sbormistra Zdeňka Kudrnky byl obohacením tohoto koncertu.

 

Dirigent MgA. Tomáš Žídek říká: „Velkým počinem je tento projekt, který jsme do Červeného Kostelce přivezli, ale také aktivity místního hospice, který nás sem pozval. Děkujeme za vřelé přijetí.“

Výtěžek z tohoto benefičního představení ve výši 26 tisíc pomůže financovat péči o nemocné v Hospici Anežky České a Mobilním hospici Anežky České.

 

Nový sanitní vůz pro Hospic Anežky české

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Potřebuji Tvoji pomoc

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Myslíte si, že v ČR potřebujeme hospice?

 
 
Spíše ano. (20%)
 
 
Spíše ne. (16%)
 
 
 
 
Počet hlasujících: 17 199