8. charitní ples otevřel plesovou sezónu

8. charitní ples otevřel plesovou sezónu

Plesovou sezónu v Červeném Kostelci otevírá již poosmé benefiční Charitní ples. První listopadovou sobotu putuje před osmou hodinou dušičkovou mlhou do budovy místní sokolovny více než 300 tancechtivých Kostelečanů, lidí z regionu, ale i opravdu z daleka. Účastníků je opět více než vloni. Přicházejí i špičkoví tanečníci František Kopecký a Petra Stehnová, kteří se před měsícem vrátili z čínského Chengdu, kde se konalo mistrovství světa v latinskoamerických tancích. Svým umem okouzlí nejen Orient, ale i podzimní podhůří Krkonoš a Orlických hor. Během večera předvedou šest temperamentních latinskoamerických tanců. Jejich vystoupení, kapelu Relax Band pod vedením Jana Drejsla i celý ples provází svým slovem zkušená rozhlasová moderátorka Romana Pacáková.

Ve frontě na slosovatelné lístky o cenu, které mizí neuvěřitelnou rychlostí, přeslécháme, že párům v „pokračovačkách pro dospělé“ byl charitní ples tanečními mistry doporučen jako „vhodný k potrénování“ jakožto „nejhezčí ples sezóny“. Od blízkého výdeje štamprlátek se krom obvyklého „Na zdraví!“ každou chvíli ozývá též „Na výtah!“. Právě na výměnu dvacetiletého dosluhujícího „stařečka“ – lůžkového výtahu v Hospici Anežky České – bude věnován výtěžek letošního plesu, který se nakonec šplhá na 85 000 Kč.

            Vedle baru zdravíme přátele, kteří si pochutnávají na řízku se salátem či kávě se zákusky. O prvotřídní moravské víno je takový zájem, že se musí brzy po začátku plesu vyrážet pro rezervy. Během večera je rozhodnuto nejen o nových majitelích celých pěti stovek cen, schyluje se i k losování dvaceti speciálních prémií. Party kamarádů se navzájem povzbuzují. Když někdo z přátel vyhraje obří kýtu nebo vynikající dort, potěší to všechny přítomné. Společně se radují nad novým mobilem, který věnoval jako sponzorský dar místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, nad stříbrem od Karla Mýla, žehličkou na vlasy apod. Sál pobaví i výměna cen, kdy si vítězka technické kontroly v České Skalici, neřidička bez auta z druhého konce republiky, a pár, který nepije kávu, ale vyhrává luxusní kávovar, ceny ke vzájemné spokojenosti na parketě vymění. Příjemně naladění návštěvníci opouštějí sál až po druhé hodině ranní se slovy:

Ples se vyvedl par excellence: skvělá hudba, pestrá tombola, chutné jídlo, pohodoví lidé – to dokáže člověka naladit na krásně prožité chvíle svého života. :-) (Jožka, Zábřeh)

Kapela byla skvělá, naprosto neúnavná. Nezvyklý a velmi příjemný byl taneční pořádek. Zatančila jsem si jako na žádném plese! A o bohaté tombole se určitě nemusím ani zmiňovat. (Kája, Mníšek pod Brdy).

To je jednoduché: skvělá kapela, skvělá soutěž o ceny, skvělí zaměstnanci charity, kteří vše krásně nachystali, nazdobili, předtančení krásné, jenom ta sokolovna je nějaká malá na takový počet účastníků. (Markéta, Červený Kostelec)

Shrnul bych to takto: bohatá a dobře organizovaná soutěž o ceny, krásné předtančení, zejména slečna Stehnová (takové příjmení si nelze nepamatovat), velká účast mladých. Bohatá nabídka občerstvení, chutné řízky, vše za levný peníz. Mínusem byl hic na sále. (Petr, Trutnov)

Mně se ohromně líbila kapelní imitace Armstronga, to, že jsme tam v rohu měli takový koutek přátel, nebo třeba nízké ceny v podstatě všeho. :) Na druhé straně byla děsně dlouho dlouhá fronta na vydávání tomboly. ;-) (Mikuláš, Studenec)

Moc se mi líbilo, jak se hrály klasické tance i latina až do pozdních hodin. Skvěle jsem si zatancoval. Líbila se mi také barevná výzdoba. (Jarda, Pelhřimov)

Ples se mi velice líbil, kapela hrála velmi příjemně a tancovat se při tom dalo také dobře. Líbí se mi také taneční pořádek, kdy si může člověk naplánovat série, kdy chce tancovat. A šunka, kterou jsme vyhráli v soutěži o ceny, byla vynikající. :-) Každopádně děkujeme moc všem organizátorům a pomocníkům za příjemný večer. (Vašek, Praha)

Vrcholem pro nás byla určitě soutěž o ceny, to je jasné... Já osobně jsem byl velmi potěšen kapelou, která mi dělala radost, i když jsem netančil. Taky jsem si zapamatoval vždy milou a usměvavou obsluhu na všech barech a občerstvovacích stanicích. (Ondra, Dolní Dobrouč)

Na plese sa krásne tancovalo, a to aj ľuďom, ktorí veľmi tancovať nevedeli. :) To sa prejavovalo tým, že na parkete bolo vždy toľko ľudí, že som ich párkrát kopol, čo ma mrzí. (Jakub, Fintice)

Ples v příjemné atmosféře začínal přesně na minutku. Stůl s cenami přetékal a ceny lákaly kupovat si další a další lístky. Předtančení bylo velice kvalitní a profesionální. Ceny za občerstvení – zvláště za zákusky – byly lidové, skoro za hubičku. Z těch zákusků jsem byla unešená. (Jana, Víckovice)

Mám za to, že oproti jiným plesům již od okamžiku jeho zahájení z účastníků sálala chuť tancovat. Nebyl zde tedy onen obvyklý „pomalý rozjezd“, kdy kapela sice hraje, ale zpočátku více k poslechu než k tanci… Jinak celkově myslím, že ples byl velmi povedený a měl takovou vřelou atmosféru. (Jan, Praha)

Reportáž zpracovala Mgr. Marie Štěpánová

 

 

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031