Státní vyznamenání pro ředitele naší charity

Státní vyznamenání pro ředitele naší charity

V sobotu 28. října 2017 při slavnosti české státnosti udělil prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále na Pražském hradě státní vyznamenání 39 osobnostem. Mezi vyznamenanými Medailí Za zásluhy o stát byl též ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Miroslav Wajsar. Gratulujeme!

                                        

Slavnostní ceremoniál ke dni české státnosti

V sobotu 28. října 2017 při slavnosti české státnosti udělil prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále na Pražském hradě státní vyznamenání 39 osobnostem. Mezi vyznamenanými Medailí Za zásluhy o stát byl též ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Miroslav Wajsar. Gratulujeme!

Záznam ze slavnosti můžete sledovat zde (zejména 54min)

Vyznamenání obdržel za přínos v oblasti řízení a poskytování hospicové péče. Jeho dlouholetá systematická práce je velkým přínosem v oblasti sociálních služeb v Královéhradeckém kraji, ale i v celé ČR. Je hnací silou rozvoje nejen hospicové péče, ale i dalších zdravotně sociálních služeb. V průběhu 25 let byla vybudována v rámci Oblastní charity Červený Kostelec řada služeb v devíti střediscích a je zde zaměstnáno přes 200 zaměstnanců. Prvním střediskem je Hospic Anežky České pro těžce nemocné a umírající, od roku 2010 to je též Mobilní hospic Anežky České a Ambulance paliativní medicíny a léčby bolesti. Mezi největší střediska patří Domov sv. Josefa pro nemocné s roztroušenou mozkomíšní sklerózou.

Poděkování zaměstnanců

K vyznamenání připojujeme poděkování za obětavost, s jakou pracuje ve prospěch nemocných i zaměstnanců. Vyjadřujeme vděčnost za jeho obdarování a za houževnatost, se kterou musel překonávat řadu nesnadných překážek. Děkujeme za jeho přístup a do dalších pracovních let přejeme Boží požehání, zdraví a radost z vykonaného díla.

Kolektiv zaměstnanců Oblastní charity Červený Kostelec

Poděkování ředitele zaměstnancům

Vážené kolegyně a vážení kolegové.

Tuto sobotu 28. 10. 2017 převezmu v Praze na návrh české biskupské konference

státní vyznamenání za přínos v oblasti řízení a poskytování hospicové péče.

Jsem si vědom, že dobré dílo není nikdy výsledkem jednotlivce.

Vážím si Vaší spolupráce a děkuji Vám za ni.

Za Boží požehnání během 25 let práce v charitě děkuji Bohu.

                                                                                  Ing. Miroslav Wajsar

Další ocenění

Prezident ocenil Řádem bílého lva šest osobností, mimo jiné někdejšího německého kancléře Gerharda Schrödera, dlouholetého starostu Vídně Michaela Häupla a slovinského prezidenta Boruta Pahura. Řád Tomáše Garrigua Masaryka převzaly tři osobnosti, například potomci někdejšího architekta pražského hradu Jože Plečnika. Medailí Za hrdinství vyznamenal prezident čtyři osobnosti, mezi nimi byl in memoriam i Václav Haase a Jan Odermatta, policista a hasič, kteří v uplynulém roce přišli o život při své službě. Dalších 26 osobností obdrželo Medaili Za zásluhy o stát v oblasti vědy, umění, sportu a zdravotnictví.  V této skupině byli například vyznamenáni lékaři Soňa Nevšímalová, Jaroslav Pollerta či Boris Šťastný, vynálezce Jan Procházka z pražské ČVUT, za kulturu zpěvačka Helena Vondráčková, zástupce sportovců  Martina Sáblíková.

,

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031