Konec lidského života zaslouží náležitou péči

V rámci projektu podpořeného z prostředků Ministerstva zdravotnictví a Občanského sdružení Tři „Paliativní péče pro každého“ proběhne v úterý 10. prosince 2013 od 10 hodin setkání sociálních pracovníků, zdravotníků, ale i laické veřejnosti z Královéhradeckého kraje v Hospici Anežky České v Červeném Kostelci. Důvodem setkání je snaha o zlepšení komunikace a vzájemné informovanosti o poskytování služeb těžce nemocným a umírajícím pacientům.

Pracovníci Hospice Anežky České vyvíjejí iniciativu, aby se příslušné informace o paliativní péči dostaly včas k nemocným a jejich rodinám. Uvědomují si, že je důležité navázat také těsnější komunikaci mezi jednotlivými pracovníky zdravotnických zařízení. Proto obsahem setkání bude kromě prezentace informací o paliativní péči také vzájemné sdílení, výměna prezentačních a informačních materiálů a prohlídka hospice s odborným výkladem.
„V zájmu zlepšení informovanosti bychom rádi seznámili účastníky setkání s našimi službami lůžkového hospice, mobilního hospice a ambulance paliativní péče a zpětně získali informace od poskytovatelů v návazné péči“, říká ředitel Hospice Anežky České Ing. Mgr. Miroslav Wajsar a dodává: „Setkáváme se v každodenní praxi s nedostatečnou a včasnou informovaností pacientů a jejich rodinných příslušníků o možnostech paliativní péče, což přináší zbytečné utrpení umírajících a jejich rodin. Často slýcháme z jejich úst konstatování: „škoda, že jsme to nevěděli dříve…Naopak pro pacienty, které se podaří u nás stabilizovat, hledáme vhodnou návaznou péči. Věřím, že toto sekání bude vykročením k lepší spolupráci mezi jednotlivými zařízeními a že dojde ke zlepšení dané situace“.

Nový sanitní vůz pro Hospic Anežky české