Děkujeme dárcům Tříkrálové sbírky 2017

Děkujeme dárcům Tříkrálové sbírky 2017
Přestože byl tuhý mráz, objevilo se o prvním lednovém víkendu v ulicích Červeného Kostelce a okolních obcí a měst řada skupinek Tří králů, aby u prahů domácností, na chodnících či náměstích předali poselství o narození Božího syna. Lidem popřáli šťastný nový rok, zazpívali koledu a věnovali i drobný dárek. Při této příležitosti též poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

Letošní výtěžek Tříkrálové sbírky je tradičně určen na pomoc lidem, kteří si sami pomoci nedokáží, a to kvůli stáří, nemoci, hendikepu či sociální situaci. Oblastní charita Červený Kostelec děkuje všem koledníkům, organizátorům a všem, kteří se na akci podíleli.

V rámci Oblastní charity koledovalo 239 skupinek a koledníci vykoledovali 836 445 Kč (viz tabulka). 65% z této částky bude věnováno na činnost Oblastní charity Červený Kostelec – hospicová péče, pečovatelská služba, mobilní hospic, ambulance léčby bolesti, mateřské centrum. Konkrétně budou využity následovně: Hospic Anežky České je použije na pořízení, údržbu a opravu zařízení a vybavení hospice, nákup zdravotnického materiálu, pro Charitní pečovatelskou službu budou využity na zlepšení dostupnosti služby v terénu, Mobilní hospic Anežky České pořídí zařízení a vybavení, zlepšení dostupnosti v terénu, Mateřské centrum Háčko zakoupí vybavení a materiál pro tvořivou činnost. Zbývající část 35% byla odeslána na konto sdružení Charita Česká republika pro humanitární pomoc v ČR i zahraničí.

Výtěžek této sbírky tvoří významnou část financování našich středisek a všem, kteří do této sbírky přispěli finančním darem, velmi děkujeme.

Přečtěte si co o našich kolednících psali v Katolickém týdeníku: zde

 

 

Tříkrálová sbírka 2019

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Potřebuji Tvoji pomoc

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Myslíte si, že v ČR potřebujeme hospice?

 
 
Spíše ano. (20%)
 
 
Spíše ne. (15%)
 
 
 
 
Počet hlasujících: 17 441