Děkujeme dárcům Tříkrálové sbírky 2017

Přestože byl tuhý mráz, objevilo se o prvním lednovém víkendu v ulicích Červeného Kostelce a okolních obcí a měst řada skupinek Tří králů, aby u prahů domácností, na chodnících či náměstích předali poselství o narození Božího syna. Lidem popřáli šťastný nový rok, zazpívali koledu a věnovali i drobný dárek. Při této příležitosti též poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

Letošní výtěžek Tříkrálové sbírky je tradičně určen na pomoc lidem, kteří si sami pomoci nedokáží, a to kvůli stáří, nemoci, hendikepu či sociální situaci. Oblastní charita Červený Kostelec děkuje všem koledníkům, organizátorům a všem, kteří se na akci podíleli.

V rámci Oblastní charity koledovalo 239 skupinek a koledníci vykoledovali 836 445 Kč (viz tabulka). 65% z této částky bude věnováno na činnost Oblastní charity Červený Kostelec – hospicová péče, pečovatelská služba, mobilní hospic, ambulance léčby bolesti, mateřské centrum. Konkrétně budou využity následovně: Hospic Anežky České je použije na pořízení, údržbu a opravu zařízení a vybavení hospice, nákup zdravotnického materiálu, pro Charitní pečovatelskou službu budou využity na zlepšení dostupnosti služby v terénu, Mobilní hospic Anežky České pořídí zařízení a vybavení, zlepšení dostupnosti v terénu, Mateřské centrum Háčko zakoupí vybavení a materiál pro tvořivou činnost. Zbývající část 35% byla odeslána na konto sdružení Charita Česká republika pro humanitární pomoc v ČR i zahraničí.

Výtěžek této sbírky tvoří významnou část financování našich středisek a všem, kteří do této sbírky přispěli finančním darem, velmi děkujeme.

Přečtěte si co o našich kolednících psali v Katolickém týdeníku: zde