Nápad vytvořit dokument MEZI ZEMÍ A NEBEM vznikl poměrně spontánně při pracovní cestě s Veronikou za nevyléčitelně nemocnými pacienty, o které se jezdí jako sestra Mobilního Hospice Anežky České pravidelně starat. Od té doby jsme byli fotit a natáčet ještě několikrát a jsem za to moc rád. Umírat doma bylo totiž do nedávna naprosto běžné a ruku na srdce, kdo by chtěl ve své bezvýchodné situaci cokoliv jiného. Tuto možnost má v Česku z různých důvodů bohužel stále velice málo lidí a jednou z cest, jak této situaci pomoci je více informací pro samotné nemocné a jejich rodiny, kteří o službě buď vůbec něvědí nebo ze této velice těžké situace pochopitelně obávají.

Jsem velice rád za možnost tímto zprostředkovat komukoliv dalšímu pocity a zkušenosti pacientů či pozůstalých, kterým patří obrovský dík za jejich ochotu a otevřenost.

kamera, střih, zvuk: Honza Bartoň (honzabarton.com)

zvuková asistence: Michal Martinec (Studio Pulton)