Seznam článků

Vážení přátelé,

dvanáctý ročník soutěže "Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic 2017 aneb Lidé lidem" je již  v proudu. Přinášíme Vám další informace, jak soutěž probíhá. Co myslíte, podaří se opět uskutečnit výstavu? Každý den vyhlížíme listonošku, zda přinese opět nějaký balíček nebo zda nás někdo se svým výrobkem navštíví. Čtěte dál. Děkujeme za účast všem soutěžícím a držíme palce pro vaše vyhodnocení!!! Velmi všem děkujeme!

Informační bulletin Oblastní charity Červený Kostelec číslo 1/2017 a informační bulletin Hospice Anežky České číslo 1/2017 obsahují chybu textu DMS.

U příležitosti 25. výročí charity v Královéhradecké diecézi byli oceňováni její pracovníci a dobrovolníci. Za Oblastní charitu Červený Kostelec byly nominovány dvě pracovnice.

Červenokostelecký kostel sv. Jakuba Většího byl v nedělní podvečer 28. května svědkem nevšední události. Benefičně zde vystoupil přední Český chlapecký sbor Boni pueri z Hradce Králové se svým dirigentem Mgr. Ing. Jaroslavem Šlaisem. 60 chlapců ve věku od 9 do 19 let předvedlo program, se kterým vyjíždějí na svá zahraniční turné a koncertují na nejslavnějších „prknech“ světa.

V pátek 28. dubna 2017 přivítalo kostelecké i přespolní občanstvo uskupení ochotnických herců, které předvedlo další z nesmrtelných divadelních her génia Járy Cimrmana.

Hospic Anežky České získal padesát tisíc korun díky účastníkům charitativní soutěže o nejvyšší počet kroků „Každý krok pomáhá“ a díkyOborové zdravotní pojišťovně, která akci zorganizovala.

V průběhu roku 2016 schválilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR v rámci svého programu Obnova a rozvoj materiálně technické základny sociálních služeb 2007-2018 náš projekt výměny lůžkového výtahu v Hospici Anežky České.

Ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Mgr. Miroslav Wajsar přijal 20. března 2017 spolu s dalším zástupcem charity pozvání do nedaleké firmy Saar Gummi Czech, s.r.o., která je již od roku 2001 významným dárcem a podporovatelem Hospice Anežky České.

Dovolujeme si Vám oznámit, že letos proběhne již dvanáctý ročník tradiční soutěže „ Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic 2017 aneb lidé lidem“ o nejnápaditější vlastnoruční výrobek pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci. Výtěžek ze všech aktivit tohoto projektu pomůže zajistit vybavení potřebné pro hospicovou péči.

V pátek 6. Ledna 2017 v 18 hodin uspořádala naše Oblastní charita Červený Kostelec společně s Římskokatolickou farností Červený Kostelec zdařilý Tříkrálový koncert, který byl ku prospěchu všech zúčastněných. Z řad zpěváků jsme obdrželi pochvalu za dobré přijetí a péči o účinkující.