Seznam článků

Při příležitosti 25 let od založení Hospice Anežky České proběhla v kostele sv. Jakuba Většího v Červeném Kostelci slavnostní mše svatá na poděkování a za přímluvu o pracovníky hospice. Záznam z promluvy ředitele Oblastní charity, který zároveň působí jako místní jáhen si můžete prohlédnout zde, nebo na stránkách farnosti Červený Kostelec:

7. ročník je úspěšně za námi. Velmi nás těší, že i přes určitá omezení, která letošní akci provázela, zájem o akci přetrvává.

Velevážení obyvatelé Hospice a Pečovatelského domu u Jakuba, Kostelecké maškary přišly, aby vás srdečně pozdravily a poprosily vás, abyste povolení uděliti ráčili k návštěvě vašeho domu, což vaše království jest.
Při příležitosti světového dne nemocných 11. února navštívil Hospic Anežky České generální vikář pro Královéhradeckou diecézi, Mons. Mgr. Jan Paseka.

Již pojedenácté se v sobotu 9. listopadu konal v sokolovně v Červeném Kostelci charitní ples. Letošní výzdoba se tentokrát nesla v duchu benátského karnevalu. Navodit tematickou atmosféru velmi pomohl Spolek panstva na tvrzi Žíželeves, jehož členové, oděni do dobových barokních kostýmů, již při příchodu vítali hosty ve foyer sokolovny. Témuž spolku vděčíme i za skvělé předtančení, které si vysloužilo bouřlivý potlesk. Moderování večera se ujala herečka Simona Babčáková a skupina Relax Band provázela hudbou účastníky plesu až do jeho závěru.

Ohlédnutí za sportovní akcí ze zářiové soboty.

Dne 19. 5. proběhl na serveru aktualne.cz rozhovor s poslankyní Věrou Procházkovou o jejích snahách pro uzákonění eutanázie. V průběhu rozhovoru vyjádřila přesvědčení, že eutanázie by měla probíhat v hospicových zařízeních, aby tato činnost neprobíhala v nemocnicích, kde se má léčit.

Během jarního příměstského tábora v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují zorganizovali mladí účastníci akci s cílem podpořit nemocné v našem Hospici. Průběh celého dne nám přiblížil Pavel Frydrych, ředitel muzea:
Domov svatého Josefa v Žirči a Hospic Anežky České hostil významnou mezinárodní návštěvu. Do České republiky v rámci svých misijních cest po světě zavítal prezident mezinárodní organizace Hnutí pro život, otec Shenan Boquet z Washingtonu, doprovázen výkonným ředitelem Hnutí pro život v Římě, otcem Francescem Giordanem.

Facebookový rozcestník